Новини та прес-релізи

У Моршині з’явився символ Карпат

6 листопада в курортному парку Моршина відкрили 3-метрову скульптуру рисі. Саме цю червонокнижну тварину українці обрали символом Карпат в рамках проєкту «Разом за природу».

Проект Петра Гронського «Відображення» обрали з понад 100 робіт, запропонованих для встановлення в Моршині, при чому головувала у відборі кураторка однієї із найвідоміших у світі культурних інституцій Victoria and Albert Museum Мелісса Хамнет.
«Ми віримо, що скульптура рисі, яка сьогодні з’явилася у парку Моршина, стане справжньою туристичною принадою маленького міста та нестиме велику амбітну місію: привернути увагу до зникнення червонокнижних видів в Україні, розвивати регіональний туризм та знаходити молодих талановитих українців», — говорить представник організатора проєкту Марина Соловйова.
«Відображеня» – це триметрова скульптура, вагою близько 600 кілограмів. Над її створенням працювала команда з 15 людей, а виробництво зайняло понад 6 місяців. За задумом художника, рись схилилася над струмком і п’є воду. «Як довго без захисту людини рись буде бачити своє відображення у воді карпатського струмка? Саме до такого питання має привести глядачів мій проєкт. Я прагнув створити не фотографічний, а узагальнений образ рисі, який має гармонійно вписатися в ландшафт парку», — пояснює Петро Гронський.
Проєкт реалізується спільно з Всесвітнім фондом природи WWF Україна, який в червні цього року розпочав природоохоронну програму «Врятуємо рись».
«Рись — найбільша кішка Європи, що трапляється також і в Україні. На жаль, необмежене полювання та вирубування лісів призвели до того, що трапляється вона лише в нечислених лісових районах Карпат і Полісся. — заявляє Марія Закалюжна, комунікаційний експерт напрямку «Рідкісні види» WWF Україна. — Збереження рисі в Україні — спільна справа, яка потребує підтримки з боку держави та соціально-відповідального бізнесу. Вже зараз в рамках програми «Врятуємо рись» за підтримки «Моршинська» ми проводимо дослідження чисельності та стану популяції виду. Разом з науковцями на основі цих досліджень розробимо національний план дій зі збереження рисі і будемо домагатися його впровадження на державному рівні».
Також організатори перераховують частину грошей від реалізації проєкту «Голос води» Всесвітньому Фонду Охорони Дикої Природи на програму по збереженню екосистеми Карпат.
Більше про проект https://www.morshynska.ua/csr