Новини та прес-релізи

Позиція компанії IDS Ukraine щодо звернення АРМА до БЕБ з приводу арешту майнових комплексів

Агентство з розшуку та управління майном (АРМА) на своєму сайті опублікувало звернення до правоохоронних органів щодо арешту заводів та майна інших суб’єктів господарювання, які входять в Группу компаній IDS Ukraine.

Нагадаємо, що цьому передували наступні події: в червні було заарештовано корпоративні права IDS Ukraine, які надалі, у листопаді 2022 року, були передані до АРМА. 10 лютого агентство оголосило про прийом документів на конкурс з пошуку управителя для зазначених активів.

Хочемо заявити, що арешт заводів автоматично зупинить операційну діяльність підприємств. Буде зруйновано працюючий бізнес, а це означає, що без роботи, в умовах війни, залишиться 3000 співробітників IDS Ukraine. Крім цього, держава недоотримає 700 млн гривень податків. Адже саме стільки минулого року заплатила IDS Ukraine у бюджети всіх рівнів.

І це далеко не всі наслідки. Найбільш руйнівним результатом арешту підприємств стане те, що мільйони українців втратять доступ до критично важливого продукту — якісної бутильованої води. Адже IDS Ukraine, що є найбільшим виробником цього товару, єдина компанія, яка може забезпечити той обсяг питної води, який необхідний українському ринку.

Крім цього, арешт заводів та їх неминуча зупинка призведе до того, що держава може втратити велике і сучасне підприємство. Тільки за останні 5 років в нього було інвестовано 2,5 млрд грн.

Маємо наголосити, що більше 50% активів компанії належать акціонерам, стосовно яких не застосовано жодних санкцій. Ці власники будуть захищати свої права в судах, в тому числі і міжнародних. Якщо підприємства збанкрутують, компенсацію за втрачені активи зазначеним акціонерам заплатить держава.
Також, арешт майна, що належить непідсанкційним акціонерам, стане вкрай негативним сигналом для іноземних інвесторів. Це буде свідчити про те, що держава Україна нехтує правом недоторканості приватної власності.

Менеджмент IDS Ukraine категорично проти арешту майна компанії. Він готовий взяти на себе зобов’язання щодо збереження подальшої ефективної роботи бізнеса, розвитком якого він займався у майже незмінному складі з 2008 року. Пропозицією з боку менеджменту компанії є підписання Меморандуму з державними органами, в якому він візьме на себе зобов’язання по збереженню вартості, ефективного функціонування та ринкових позицій компанії.