Новини та прес-релізи

Вибір управителя на корпоративні права IDS Ukraine не вплине на операційну діяльність компанії

Сьогодні АРМА оголосила переможця конкурсу на управителя корпоративними правами у вигляді акцій компаній, що входять до групи IDS Ukraine, а саме: ПрАТ «МЗМВ ОСКАР» та ПрАТ «ІДС». Переможцем конкурсу стала компанія «Карпатські мінеральні води».

Хочемо зазначити, що «Карпатські мінеральні води» можуть отримати статус управителя лише активами у вигляді акцій, що надасть можливість приймати рішення з питань порядку денного на загальних зборах акціонерів. Тобто рішень, які знаходяться поза межами безпосереднього здійснення управління операційною діяльністю IDS Ukraine.

Проте, навіть у цьому випадку управитель не є повністю самостійним і незалежним гравцем. Згідно Закону про АРМА, він зобов’язаний погоджувати будь-які рішення з поточним акціонером – International distribution systems limited. Дозволяти щось, що може негативно вплинути на бізнес, акціонери не будуть.

Тож, на операційну діяльність IDS Ukraine призначення управителя жодним чином не вплине.

Крім цього, компанія «Карпатські мінеральні води» зможе управляти активами у вигляді акцій лише після виконання обов’язкових юридичних процедур. До них відносяться: проведення оцінки вартості активу, який передається в управління, і найголовніше, отримання дозволу АМКУ на концентрацію.

Хочемо повідомити: непідсанкційні акціонери, що складають більшість і права яких були порушені, будуть оскаржувати результати конкурсу АРМА в українських та міжнародних судах, оскільки, при призначенні управителя було допущено ряд порушень. Основні з яких — це назаконне позбавлення не підсанкційних акціонерів права управляти належними їм акціями, а також відсутність ліцензії Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку у компанії «Карпатські мінеральні води». Для управління акціями — вона, за законом, є обов’язковою.