Історія

Містечко Моршин налічує більше 600 років історії, яка тісно переплітається з історією його цілющих вод.

Ще в XV столітті мешканці Моршина відкрили незвичайні властивості місцевих природних джерел, але добували не воду, а сіль. Тоді ще ніхто не здогадувався, що саме завдяки особливому хімічному складу моршинська вода і є цілющою.

У 1876 році купець Боніфацій Штіллер придбав Моршин. А коли його друзі лікарі Дзіковський та П’ясецький помітили лікувальні властивості тутешньої ропи і мінеральних вод, Штіллер вирішив перетворити містечко на водолікувальний заклад.

Боніфацій Штиллер розвивав Моршин орієнтуючись на європейські курорти — Карлсбад (Карлові Вари), Баден-Баден та інші. Запрошені ним лікарі Пясецький та Дзіковський розпочали організацію клімато- і водолікування, створювали санаторні зони на зразок гірських санаторіїв Швейцарії та Тіролю.

У 1879 році було виявлене ще одне природне джерело, що давало смачну та оптимальну за складом воду для щоденного вживання. Тепер це найвідоміше джерело №4, сьогодні, в тому числі, і з нього ми розливаємо «Моршинську».

В 1930 роках курортна справа в Моршині набула бурхливого розвитку: на курорті з’явилася електрика, збудовані водолікарня, грязелікарня, інгаляторій, бювет мінеральних вод та розпочато будівництво «Мармурового палацу».

У радянські часи популярність курорту зростала. В 1964 році курорт відвідало 42 тисячі осіб, в 1973 – 59 тисяч, в 1977 – 67 тисяч. Моршин став курортом всесоюзного значення.

До кінця XX століття водні багатства Моршина використовувалися лише для потреб курорту. Однак дослідження довели, що моршинські родовища одні з найбільших в Україні. Так, у 1995 році в Моршині запрацювало сучасне виробництво – завод «Оскар» розпочав розлив Моршинської, яку Ви купуєте щодня.